Odkryj Kraków

Życie nocne w Krakowie - wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Współczesny Kraków zachwyca mnogością swoich twarzy. Oprócz zabytkowego oblicza, licznych muzeów, wspaniałej architektury, teatrów, kin studyjnych - Kraków żyje również po zmroku. Jako miasto studenckie, turystyczne a może przede wszystkim - połączone historią z krakowskim nurtem bohemy artystycznej, która wydaje się być początkiem rozrywkowego Krakowa - oferuje niezwykle bogate życie nocne. Zapraszamy Was na przegląd miejsc, w które warto udać się w weekendową noc.

 

Imprezowa ulica Szewska - ul. Szewska

Bezpośrednio z Rynku Głównego możemy udać się na ulicę Szewską, a tam znajdziemy kilkadziesiąt miejsc, głównie w mocno imprezowym stylu. Przeważają dyskoteki, mniej lub bardziej eleganckie oraz tanie pijalnie. Jest to obecnie zagłębie imprezowe Starego Miasta. Popularne miejsca na ulicy Szewskiej: Pijalnia Piwa i Wódki, Klub Shakers, Klub Frantic oraz Klub Gorączka. Wszystkie miejsca znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie.  

 

Alchemia - ul. Estery 5

Znajdująca się przy Placu Nowym, w dzielnicy Kazimierz, stała się miejscem legendarnym. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych lokali w tej okolicy, funkcjonuje od 1999 roku, w środku znajdziemy wystrój w prawdziwie krakowsko-kawiarnianym stylu – retro wyposażenie, ukryta sala do której wchodzi się przez szafę, klimatyczna piwnica w której organizowane są niezliczone koncerty. Nowością jest Alchemia od Kuchni serwująca oryginalnie przyrządzane potrawy. W piątki i soboty zawsze pełna ludzi, zarówno miejscowych jak i turystów. 

 

Klub Entropia - ul. Warszauera 1

Stosunkowo nowy punkt na mapie imprezowej Krakowa, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Alchemii, po drugiej stronie skrzyżowania. Nie sposób przeoczyć ich urokliwego kolorowego szyldu, oraz ciekawego wystroju – przeważają elementy stworzone z rzeczy pozyskanych z recyclingu – stół ze szklanych butelek, lampki z kolorowych zapalniczek. Ręcznie przygotowane menu zachwyca wykonaniem, a mnogość autorskich drinków na bazie alkoholi własnej produkcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy drinki, grzane piwo lub wino - szczególnie w zimowe wieczory, oraz wizytę na drugim piętrze lokalu gdzie znajdziemy urokliwy kominek. W tygodniu miejsce idealne do posiedzenia, w piątki i soboty jest nieco głośniej.

 

Forum Przestrzenie -  ul. Marii Konopnickiej 28 

Zlokalizowane w dawnym hotelu Forum, na zakolu Wisły, tuż obok Ronda Grunwaldzkiego, w zasięgu 10 minut spacerem zarówno ze Starego Miasta jak i z dzielnicy Kazimierz. Miejsce, które przez kilka ostatnich lat stało się charakterystycznym punktem Krakowa, szczególnie w letnie upały. Polecamy rozłożenie leżaka i delektowanie się rześkim chłodem (oraz świeżym piwem) w upalne dni. Można smacznie zjeść, napić się a w piątki i soboty również potańczyć. W lecie funkcjonuje Bar Lato, który jest jedną z niewielu w Krakowie dyskotek na świeżym powietrzu.

 

Prozak 2.0 - plac Dominikański 6

Miejsce znane od lat. Trzy dancefloory, cztery bary i zawsze pełny klub oraz impreza do białego rana (w weekendy nawet do 8 nad ranem). Atmosfera luźna, przeważa muzyka elektroniczna, techno/house. Popularny zarówno wśród turystów jak i mieszkańców Krakowa. 

 

Klub 30 - ul. Tadeusza Kościuszki 3

Klub 30 to dobra alternatywa dla osób poszukujących nieco spokojniejszego wieczoru jednak utrzymanego w imprezowej, nieco bardziej dojrzałej atmosferze. Klub rekomendowany jest dla osób po „trzydziestce”, aczkolwiek dolny limit wiekowy uczestników został ustalony na 25 lat. Piętnaście minut pieszo z Rynku Głównego. 

 

Teatro Cubano - ul. Jagiellońska 10

Jedno z ciekawszych miejsc Starego Miasta. Teatro Cubano na ulicy Jagiellońskiej zachwyca kubańskimi oraz latynoskimi rytmami, ośmiela flagowym drinkiem – Cuba Libre oraz zaprasza, na znajdujący się w centralnej części lokalu, dancefloor. Oprócz standardowych terminów warto zajrzeć tam również w poniedziałkowy wieczór – zawsze znajdziemy dobrą zabawę. 

 

Hevre - ul. Beera Meiselsa 18

Spacerując po dzielnicy żydowskiej – Kazimierzu, nie sposób nie wstąpić do tego miejsca. Lokal znajduje się w dawnym domu modlitewnym, na ścianach zachowały się stare malowidła a klimat niesamowicie oddaje atmosferę panującą w tej części Krakowa. Niezwykłe połączenie nowoczesności z zachowaniem dawnych elementów. W tygodniu miejsce idealne do posiedzenia, leją piwo w czterech czeskich stylach, różniących się od siebie grubością pianki. W weekendy w piwnicy urządzana jest dyskoteka.