Odkryj Kraków

Krakowski trans kulinarny

Mieszkańcy Krakowa mają powody do dumy z kulinarnego dorobku swojego miasta. Zagęszczenie restauracji, barów, kawiarni i pubów jest większe, niż w innych rejonach kraju. Kraków słynie z tego, że można tu wpaść w trans: wychodząc rano w piątek na kawę i przenosząc się kolejno na lekkie drugie śniadanie, lunch połączony z wernisażem, kolację z wystawą plakatów, po koncert niszowego zespołu z nocną przekąską i smakowitymi nalewkami, można obudzić się w poniedziałek rano, znów na kawie… Poniżej przedstawiamy kilka naszych ulubionych miejsc i zapraszamy do przeżycia krakauerskiego transu.

 

 

Klimaty Południa
to wspaniały zakątek kulinarny, będący efektem doświadczeń zdobytych podczas wielokrotnych podróży. Oryginalne i wyjątkowe w smaku potrawy, przygotowane z miłością i uzupełnione doskonałym winem... zwykła kolacja staje się wspaniałym przeżyciem dzięki bogatej palecie smaków. To miejsce nie tylko dla tych starszych, ale też dla tych młodszych. 

Kraków, ul. Św. Gertrudy 5 - 400 m od apartamentów

Cracow_golonkarnia

Golonkarnia
restauracja szczególnie polecana miłośnikom polskich, mięsnych smaków. Specjalizuje się w golonkach, jednak w karcie znajdziemy również inne typowo narodowe dania. Położona w niedalekim sąsiedztwie wiślanych bulwarów, na krakowskim Salwatorze. Tłusto i tradycyjnie.

Kraków, ul. Tadeusza Kościuszki 42 - 1600 m od apartamentów

Cracow_miodMalina

Miód Malina
znajdziecie ją w niedalekim sąsiedztwie naszych Apartamentów, elegancka restauracja Miód Malina serwuje dania kuchni polskiej oraz smaki południa zainspirowane kuchnią włoską. Szczególnie w weekendy warto wcześniej zarezerwować stolik.

Kraków, ul. Grodzka 40  - 230 m od apartamentów

Cracow_podNorenami

Pod Norenami 
nawet  jeśli nie jesteście wegetarianami, powinien to być obowiązkowy punkt przy każdej wizycie w Krakowie. Godny polecenia jest humus, zupa z tofu, pierożki momo. Przytulny wystrój, stoły duże dla grup znajomych i małe dla dwojga. 

Kraków, ul.Krupnicza 6 - 750 m od apartamentów

Cracow_cudawianki

Cudawianki - Kiełbasa i Sznurek
położone na uboczu turystycznego nurtu Krakowa, miłe miejsce, oszczędne dekoracje, wygodne meble, cisza. Knajpka zrobiona po to, żeby można było dobrze zjeść i nacieszyć się swoim towarzystwem. W ogrodzie stare drzewa, pod którymi genialnie smakuje domowe ciasto i wino. Kuchnia zależna od pór roku. 

Kraków, ul. Pijarska 5 - 800 m od apartamentów

Cracow_ilCalzone

Il Calzone
restauracja, której misją jest kulinarna podróż gościa do słonecznej Italii, tak zachęca do skosztowania swoich specjałów: „potrawy, które serwujemy pozwolą Państwu choć na chwilę przenieść się myślami do ośnieżonych dolin Trentino, uroczych winnic Toskanii, spalonej słońcem Puglii czy pachnącej owocami morza Sycylii.” - brzmi zachęcająco prawda? Kosztowaliśmy, potwierdzamy!

Kraków, ul. Starowiślna 15a  - 700 m od apartamentów

Cracow_sushi77

Sushi 77
rzut beretem od Rynku Głównego, sympatyczne miejsce, nieco na uboczu. Zdecydowanie warto znać. Pyszne sushi przygotowane przez wiecznie zapracowanych sushimasterów, kameralna atmosfera oraz miła obsługa zdecydowały o umieszczeniu Sushi 77 w tym zestawieniu. Nasza porada: w porze lunchu można zjeść sushi w nieprzyzwoicie niskiej cenie.

Kraków, ul. Poselska 18  - 230 m od apartamentów

Cracow_fiorentina

Fiorentina
spacerując od strony naszych Apartamentów do wzgórza Wawelskiego nie sposób przejść obojętnie obok tego miejsca. Wszystko za sprawą pięknie przeszklonej witryny, gdzie cały wystrój restauracji jest na wyciągnięcie ręki spacerujących, a zawsze zapalone świece dodają uroczego klimatu. Miejsce polecane na elegancki obiad, randkę lub ważne spotkanie biznesowe. Kuchnia włoska i śródziemnomorska. 

Kraków, ul. Grodzka 63  - 450 m od apartamentów