Odkryj Kraków

Alternatywne atrakcje Krakowa

Stałe punkty programu zwiedzania Krakowa to m.in. Wawel, Rynek Główny, dzielnica Kazimierz oraz wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce. Co zrobić jeśli do Krakowa przyjeżdżamy na dłużej lub jest to nasza kolejna wizyta? A może pogoda dzisiaj nie rozpieszcza? W tym miejscu znajdziecie kilka inspiracji na nieoczywiste sposoby spędzania czasu w Krakowie, również w deszczowe dni. Zapraszamy!

Crazy guides - communism tours

Nowa Huta czyli niegdyś osobna jednostka administracyjna a dzisiaj dzielnica miasta Krakowa, miała być pierwszym polskim socjalistycznym miastem. Dzisiaj po tamtych czasach pozostała jedynie architektura wraz z  charakterystycznie zaprojektowanymi osiedlami. Dzięki szalonej ekipie Crazy guides przeniesiemy się kilkadziesiąt lat wstecz do Nowej Huty rodem z lat PRLu a także zwiedzimy mniej znane zakamarki Krakowa w stylowym Trabancie. W swojej ofercie mają wycieczki po Nowej Hucie, Krakowie, wizytę na strzelnicy, oldschoolowy dancing oraz tour po najlepszych barach.
Więcej informacji »

 

Wodne atrakcje na rzece Wiśle

„Płynie Wisła, płynie Po polskiej krainie, zobaczyła Kraków, pewnie go nie minie.
Zobaczyła Kraków, Wnet go pokochała, a w dowód miłości wstęgą opasała.”

Kraków może pochwalić się piękną rzeką płynącą przez centrum miasta. Rzeka Wisła nadaje Krakowowi magiczny klimat, szczególnie wieczorami, kiedy miejskie światła odbijają się w lustrze wody. Również w letnie, upalne dni, rzeka daje ukojenie spacerowiczom, którzy odpoczywają nad jej brzegiem. Rzeka to również kilka atrakcji, które mogą urozmaicić nasz pobyt w królewskim Krakowie. 

  • Wypożyczalnia kajaków - szczególnie polecamy wszystkim miłośnikom aktywności fizycznej oraz szukających alternatywnych metod zwiedzania. Zapewniamy, że Kraków z perspektywy rzeki ukazuje zupełnie inne oblicze. Warto wypłynąć poza rejon ścisłego centrum i delektować się zielonym krajobrazem.
    Polecamy wypożyczalnie KKW »
  • Krakowski tramwaj wodny - planowo miał być częścią siatki komunikacji miejskiej w Krakowie, jednak funkcjonuje w okresie letnim jako atrakcja turystyczna. Zazwyczaj rejsy rozpoczynają się z początkiem maja. Do wyboru mamy dwie trasy: Kazimierz > Wawel > Salwator oraz Dąbie > Kazimierz > Wawel > Salwator > Tyniec. Bilety na pierwszą trasę kosztują 10 zł normalny oraz 8 zł ulgowy, na drugą 30 zł normalny oraz 25 zł ulgowy.
    Więcej informacji »

  • Leżaki nad Wisłą czyli Forum Przestrzenie w dawnym Hotelu Forum - na zakolu Wisły, w dawnym hotelu Forum zorganizowano przestrzeń, która w ciepłych miesiącach staje się jednym z najbardziej popularnych miejsc w mieście. Mowa o Forum Przestrzenie czyli o niekonwencjonalnej przestrzeni gastronomicznej, gdzie zarówno smacznie zjemy, napijemy się, poleżymy, odpoczniemy i poopalamy się w słoneczny dzień. Szczególnie polecany jest obszar na zewnątrz, gdzie możemy rozłożyć jeden z kilkudziesięciu leżaków i delektować się rzeką, która płynie tuż na wyciągnięcie ręki. 

 

Park Wodny 

Pozostając „nad wodą”, kolejną propozycją jest krakowski Park Wodny. Atrakcja szczególnie polecana w deszczowe dni lub po prostu - gdy pogoda nie zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. W swojej ofercie Park Wodny ma kilkanaście atrakcji wodnych m.in. 4 zewnętrzne zjeżdżalnie, wewnętrzną zjeżdżalnię pontonową, rwącą rzekę, ściankę spinaczkową, specjalne strefy dla najmłodszych oraz kompleks saun.
Więcej informacji »

 

Sportowy Kraków

Coś dla fanów sportów a w szczególności dla miłośników piłki nożnej. Kraków jest jedynym miastem w Polsce, który może pochwalić się dwoma drużynami grającymi na najwyższym poziomie piłkarskiej ekstraklasy. Wisła Kraków i Cracovia Kraków to zespoły, które od ponad stu lat rywalizują między sobą. Spędzając weekend w Krakowie warto wybrać się na jeden ze szlagierowych meczów wybranej krakowskiej drużyny. Emocje gwarantowane. Bilety można kupić przez klubowe serwisy internetowe: http://www.wisla.krakow.pl oraz https://cracovia.pl

 

Park Trampolin GoJump

GoJump to największy w Krakowie park trampolin, który jest znakomitą alternatywą na pochmurny dzień lub urozmaiceniem dla młodzieży jako odskocznia od tradycyjnego zwiedzania. Warto zarezerwować godzinę na tę niecodzienną atrakcję i udać się do jednej z dwóch lokalizacji. Kilkadziesiąt trampolin w najrozmaitszych konfiguracjach czeka na dużych i małych. Ostrzegamy! Można się porządnie zmęczyć!
Więcej informacji »

 

Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema

Ogród doświadczeń to pozycja dla naukowych maniaków oraz dla wszystkich ciekawych świata. Ogród otwarty jest od 20 kwietnia aż do października. Na miejscu znajdziemy kilkanaście stacji doświadczalnych, gdzie w aktywny sposób poznamy prawa fizyki, chemii oraz przyrody. Dla odważnych czeka zielony labirynt.
Więcej informacji »

 

Energylandia

W podkrakowskim Zatorze czeka na nas Energylandia – największy Rodzinny Park Rozrywki w Polsce. Z Krakowa dojedziemy tam w niecałą godzinę a na miejscu przygotowany został szereg atrakcji. Dla najmłodszych Bajkolandia, gdzie dzieci spotkają swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Dla całych rodzin Strefa Familijna - kilka kolejek górskich - adrenalina w rozsądnej dawce. Dla spragnionych mocnych wrażeń – Strefa Ekstremalna, w której atrakcje rozpędzają się do ponad stu kilometrów na godzinę!
Więcej informacji oraz bilety »